Afbeelding
Herkenrode
Onderweg genieten op een terrasje
by : 
KNOOPPUNTER-Redactie
News date
13/05/2025

Zin in een fietstocht die ontspanning en genieten perfect combineert? Kies dan voor een route langs de leukste terrasjes! Onderweg laad je je batterijen op met een verfrissend drankje, een streekbiertje of een huisgemaakt dessert. Knooppunter heeft hiervoor  de mooiste routes uitgestippeld.

Door de streek van goede smaak

Water en natuurschoon zijn de hoofdrolspelers op deze rondrit. In Kuringen kom je onder de indruk van de mooi gerestaureerde Herkenrodeabdij en in Bolderberg bezoek je de opmerkelijke kluis. Je sluit de fietslus in Hasselt, hoofdstak van de smaak. Geniet er van het gezellige centrum en vergeet de smaakpapillen niet te verwennen.

Ontdek hier de route van 40 km.

 

In het land van Reynaert

Vanuit Sint-Gillis-Waas verken je het noordelijkste deel van het Waasland, een overwegend agrarisch gebied waar de in oorsprong drassige en venige gronden in de vroege middeleeuwen werden geïrrigeerd en ontgonnen. Niet te verwonderen dat dit de gedroomde setting was voor het alombekende dierenepos Van den Vos Reynaerde.

Ontdek hier de route van 50 km.